Autor:ML
  06.12.2015 godz. 17:10

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa w Rzeszowie

W 9. kolejce Asseco Resovia Rzeszów podjęło ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Rzeszowianie szybko wypracowali przewagę 7:2. W kolejnych akcjach drużyna gości odrobiła jedno oczko, Asseco Resovia nadal utrzymywała jednak kilkupunktową przewagę. Siatkarze z Podkarpacia odskoczyli na 17:10, ale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zbliżyła się na 18:15. W końcówce gospodarze ponownie odskoczyli i ostatecznie wygrali 25:19.

Drugi set skuteczniej rozpoczęli goście. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze schodzili przy stanie 4:8. Podopieczni trenera Rolanda Dembończyka kontrolowali grę. Utrzymywali prowadzenie przez całą odsłonę. Wygrali do 18.

W trzeciej odsłonie na prowadzenie wysunęli się ponownie gospodarze przy stanie 4:2. Na pierwszej przerwie technicznej przewagę mieli jednak goście (5:8). Siatkarze pod wodzą trenera Artura Łozy zbliżyli się do rywali na jedno oczko (10:11). Dalsza część partii to jednak skuteczniejsza gra przyjezdnych. Kędzierzynianie wypracowali kilkupunktową przewagę. Utrzymali ją do końca tej odsłony, wygrywając do 17.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia ZAKSY 0:5. W kolejnych akcjach przewaga drużyny gości powiększała się (2:11, 4:14, 6:20). Gospodarze nie odrobili strat. Set zakończył się wynikiem 11:25.

Asseco Resovia Rzeszów vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:19, 18:25, 17:25, 11:25). MVP: Kamil Semeniuk.