Autor:ML
  19.12.2015 godz. 14:46  |   0

Akademicy wygrywają z Radomiem

Indykpol AZS Olsztyn pokonał RCS Cerrad Czarni Radom 3:1 w meczu 11. kolejki Młodej Ligi.

Początek spotkania to lepsza gra gospodarzy. Podopieczni trenera Macieja Rejznera na pierwszą przerwę techniczną schodzili z 4-punktową przewagą. Kilkupunktowe prowadzenie Akademicy utrzymywali przez całą partię (16:11, 21:18). W końcówce nic się w tej kwestii nie zmieniło. Indykpol AZS wygrał 25:20.

Drugi set to zdecydowanie bardzo skuteczna gra Młodzieżowych Mistrzów Polski ubiegłego sezonu. RCS Cerrad Czarni Radom szybko odskoczył rywalom. Na pierwszej przerwie technicznej radomianie prowadzili 5:8. W kolejnych minutach spotkniach przewaga powiększała się. Drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Sitkowskiego odskoczyła na 7:16 i 10:21. Gospodarze nie zdołali odrobić strat. Wynik tej części meczu: 16:25.

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie do poprzedniej. Podopieczni trenera Sitkowskiego prowadzili 4:8. Tym razem jednak siatkarze z Olsztyn szybko odrobili straty. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:14. Do końca seta utrzymywali 2-, 3-punktową przewagę. Ostatecznie wygrali 25:22.

W czwartym secie początkowo trudno wskazać faworyta. Minimalnie lepiej zagrali Akademicy, którzy prowadzili 8:7. Dalszy ciąg tej partii to zwiększanie przewagi gospodarzy (16:12, 21:17). W ostatnich akcjach skuteczniej zagrali podopiecznie trenera Rejznera. Odskoczyli na 7 oczek i wygrali 25:18.

Indykpol AZS Olsztyn vs RCS Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 16:25, 25:22, 25:18). MVP: Krzysztof Gulak.

W innym spotkaniu grupy A, Effector Kielce uległ AZS Politechnice Warszawskiej 2:3 (23:25, 25:19, 25:20, 17:25, 11:25).

W grupie B Cuprum Lubin przegrało z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 19:25, 21:25). Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) MKS Będzin. BBTS ATH Bielsko-Biała wygrał 3:2 z Asseco Resovią Rzeszów.