Autor:Redakcja, Asseco Resovia, fot. Asseco Resovia
  10.01.2016 godz. 18:01  |   0

Zwycięstwa ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovii Rzeszów

Lider lepszy od wicelidera, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiell. Asseco Resovia Rzeszów zwyciężyła Cuprum Lubin.

Asseco Resovia wygrała 3:0 z Cuprum i wciąż liczy się w rywalizacji o awans z grupy B do drugiej fazy Młodej Ligi. Rzeszowianie tracą punkt do czwartego MKS Będzin, który rozegrał o jeden mecz więcej.

Spotkanie w Rzeszowie skutecznym atakiem rozpoczął Bartosz Golesz, który po chwili pojawił się w polu serwisowym i utrudniał rywalom rozgrywanie akcji. Dwa skuteczne bloki Marcina Karakuły i Asseco Resovia prowadziła 5:2. O pierwszą przerwę w meczu poprosił trener Cuprum Lubin Paweł Szabelski, ale niewiele to zmieniło w obrazie gry jego zespołu, który wkrótce przegrywał już 3:8. Seria nieskończonych akcji rzeszowian jednak nakręciła lubinian, wśród których raz za razem punktował Mateusz Szubart, a przy zagrywkach Pawła Malickiego przyjezdni znacznie zmniejszyli straty (9:11). Wówczas serią udanych zagrywek odpowiedział Damian Hudzik, sprawiając lubinianom wiele kłopotów w dokładnym dogrywaniu piłki do siatki. Podopieczni trenera Artura Lozy objęli prowadzenie 14:9 i bezpieczną przewagę utrzymali do końca seta (25:19).

W drugiej partii rzeszowianie utrzymywali dużą skuteczność w polu serwisowym. Nie do zatrzymania był Bartosz Golesz, pewnie punktujący z prawego skrzydła, a mocnymi zagrywkami popisał się Wiktor Kłęk. Od stanu 9:6 lubinianie mieli coraz więcej problemów z punktowym skończeniem ataków i przegrywali 10:15. Po pewnym czasie gościom wprawdzie udało się zbliżyć na dwa „oczka” (18:20), lecz końcówka tej odsłony należała do świetnie spisującego się Kłęka, który skutecznie kończył kontrataki i Asseco Resovia wygrała 25:20.

Również w trzecim secie rzeszowianie prowadzili od początku. Oba zespoły proste błędy przeplatały udanymi akcjami, a coraz więcej zepsutych zagrywek po obu stronach siatki spowalniało tempo gry, która do połowy partii była w sumie wyrównana (12:10). Przy serwisach Jakuba Burnatowskiego świetnie grę lubinian odczytywali Wiktor Kłęk, wybrany na najlepszego siatkarza meczu (MVP), oraz Damian Hudzik, co przyniosło gospodarzom czteropunktową przewagę (17:13). Mecz zakończył się po udanym ataku Bartosza Golesza (25:19).

W Kędzierzynie-Koźlu ZAKSA, będąca liderem grupy B Młodej Ligi, podejmowała wicelidera – Jastrzębski Węgiel. Goście toczyli zaciętą walkę przez trzy sety, wygrywając jednego z nich. W czwartym ZAKSA górowała już zdecydowanie i zwyciężyła 3:1, rewanżując się za porażkę 1:3 w Jastrzębiu.

Za najlepszego zawodnika meczu (MVP) uznano Kamila Semeniuka. Przyjmujący ZAKS-y zdobył 16 punktów, w tym trzy asami serwisowymi. Identyczną zdobycz uzyskał Bartosz Jastrowicz, a 15 „oczek” (w tym 4 blokiem) dorzucił do dorobku drużyny gospodarzy Krzysztof Rejno. Spośród rywali zdecydowanie najskuteczniejszy był Piotr Trzeciak, zdobywca 21 punktów.