Autor:Jarosław Gniadek, fot. LOTOS Trefl
  15.01.2016 godz. 21:57

LOTOS Trefl Gdańsk najlepszy w grupie A!


Siatkarze Lotosu Trefla wygrali w Olsztynie 3:0 z Indykpolem AZS i przed ostatnią kolejką meczów już zapewnili sobie awans do pley-off z pierwszej pozycji.

W pierwszeym spotkaniu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Młodej Ligi wicelider grupy A – AZS Indykpol Olsztyn podejmował lidera – LOTOS Trefl Gdańsk. Przed tą potyczką siatkarze gospodarzy tracili do rywali pięć punktów i mieli jeszcze szanse na wyprzedzenie gdańszczan. W starciu uczestniczyło czterech zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu Indykpolu AZS: Leszek Wócjik, Piotr Szostek, Maciej Ostaszyk i Krzysztof Gulak (po przeciwnej stronie siatki takim graczem był Karol Behrendt). Na niewiele się to jednak zdało.

Choć podopieczni trenera Macieja Rejznera walczyli dzielnie to LOTOS pewnie wygrał dwa sety, do 16 i 18. W trzeciej partii rywalizacja była najbardziej wyrównana, lecz i w niej siatkarze trenera Edwarda Pawluna cały czas utrzymywali przewagę 1-2 punktów i wygrali do 23.

W fazie zasadniczej gdańszczanom pozostało jeszcze spotkanie z Effectorem Kielce, natomiast Indykpol AZS zakończył już rywalizację. Olsztynianie zajmują drugie miejsce, lecz mogą jeszcze spaść na trzecie, bo o 3 pkt wyprzedzają Łuczniczkę Bydgoszcz, która ma jeden mecz do rozegrania (z Effectorem) i o 4 pkt kielczan, których czekają jeszcze dwie potyczki.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter