Autor:Jarosław Gniadek; fot. Piotr Sumara
  05.03.2016 godz. 17:37  |   0

Półfinał Młodej Ligi: LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali 3:0 (25:21, 25:23, 25:14) z LOTOS-em Treflem Gdańsk i zostali pierwszymi finalistami młodzieżowych mistrzostw Polski.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla gdańszczan. Najwyraźniej byli bardziej spięci, nerwowi i popełniali błędy. Nieporozumienie w rozegraniu piłki, złe przyjęcie zagrywki, dwa zablokowane ataki i podopieczni trenera Edwarda Pawluna przegrywali 0:4.Co z tego, że później toczyli wyrównaną walkę z jastrzębianami, skoro ta początkowa strata ciągnęła się za nimi praktycznie przez całego seta. W pewnym momencie zdołali ją zniwelować nawet do punktu (16:17), po skutecznym ataku Mateusza Lindy i dwóch błędach jastrzębian, lecz rywale szybko ponownie odskoczyli na cztery „oczka”. Jeszcze w końcówce partii, po jednym z nielicznych nieudanych ataków Konrada Formeli, do którego często jastrzębianie posyłali piłkę i zdobywał mnóstwo punktów, oraz po akcji Macieja Ptaszyńskiego gdańszczanie ponownie zbliżyli się do przeciwników (20:22 i 21:23). Ostatnie piłki należały jednak do siatkarzy trenera Jarosława Kubiaka, najskuteczniejszych tego dnia jastrzębian – Piotra Trzeciaka (15 pkt w meczu) i Formeli (14).

Drugi set był bardzie wyrównany. Wprawdzie także niemal cały czas pod kontrolą jastrzębia, lecz ich przewaga była niewielka. Kiedy Sebastian Sobczak na pojedynczym bloku zastopował Formelę, Ambitnie walczący LOTOS doprowadził do remisu 16:16, a po mocnym ataku Szymona Jakubiszaka nawet prowadził 17:16. Po przerwie na żądanie trenera Kubiaka ponownie zarysowała się niewielka przewaga jego zawodników, którzy po kilku zepsutych zagrywkach przez obie ekipy wygrali do 23.

Trzecia partia była wyrównana tylko w jej początkowej fazie. Jastrzębianie jednak dobrze bronili, a gdańszczanie mieli coraz większe kłopoty z kończeniem ataków. Po drugiej stronie siatki świetnie rozgrywał Radosław Gil (uznany za MVP meczu) i wciąż skuteczni byli Trzeciak i Formela. Set i mecz zakończył się autowym atakiem Ptaszyńskiego i zablokowanym Lindą.