Autor:JG / LOTOS Trefl; fot. LOTOS Trefl
  26.09.2016 godz. 21:21  |   0

LOTOS Trefl nie dał rady wygrać w Lęborku

W meczu pokazowym między drugoligowym Treflem Lębork a LOTOSEM Treflem Gdańsk z Młodej Ligi U23 górą byli gospodarze.

Przed meczem w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku puroczyście podpisano umowę na grę Trefla Lębork w II lidze pod szyldem LOTOSU Trefla Gdańsk. W jego pierwszym oficjalnym spotkaniu podopieczni trenera Adama Miotka wygrali z drużyną Edwarda Pawluna 3:1.

Przez większą część pierwszego seta obie ekipy szły równo do stanu 16:15, kiedy to Mateusz Behrendt nie dał rady uratować niedokładnie wystawionej piłki i Lębork objął prowadzenie 17:15. W końcówce seta więcej błędów popełniali goście. Przy piłce setowej dla Leborka gdańszczanie mieli kontrę, lecz Adrian Wieleba przy ataku przekroczył linię 3. metra.

W drugiej partii drużyny na zmianę obejmowały i traciły prowadzenie. Kiedy goście doprowadzili do remisu po skutecznym bloku pary Bilicki – Behrendt i po chwili po udanej kontrze, wkrótce uzyskali niewielką przewagę i nie stracili jej już do końca.

Trzeciego seta w pierwszej szóstce Młodej Ligi rozpoczęli Julian Lavrin, Krystian Malinowski i Piotr Mikołajewski. Ten ostatni już na początku zaserwował dwa asy i jego zespół objął prowadzenie. Wkrótce jednak siatkarze trenera Miotka wrócili do dobrej gry z pierwszego seta. Po skutecznym bloku Patryka Niemca i Macieja Ptaszyńskiego oraz asie tego drugiego uzyskali czteropunktową przewagę. Lęborczanie triumfowali 25:21.

W czwartym secie przy zagrywce Arkadiusza Kowalczyka gospodarze objęli prowadzenie 7:4, które jednak szybko stracili. Po dluższej grze punkt za punkt, w decydującej fazie partii, Trefl ponownie zyskał 3 pkt przewagi, m.in. dzięki dobrej obronie i skutecznej grze w kontrach. Podopieczni trenera Miotka wygrali seta 25:21.