Autor:Jarosław Gniadek; fot. Łuczniczka
  04.10.2016 godz. 21:38

Łuczniczka Bydgoszcz przed startem Młodej Ligi U23


Nowy sezon Młodej Ligi U23 Łuczniczka zacznie już w piątek, podejmując w Bydgoszczy AZS IV LO Częstochowa.

 

- Jeszcze cały czas trwają przygotowania do nowego sezonu. Tydzień i dwa tygodnie temu rozegraliśmy sparingi z drugoligowymi drużynami z Nakła i Grudziądza. Systematycznie mamy też gry wewnętrzne. Jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia, a czasu bardzo mało. Teraz jeszcze zostałem zaskoczony przesunięciem terminu meczu z Częstochową. Na starcie Młodej Ligi zagramy więc dzień po dniu. Nie jestem z tego powodu najszczęśliwszy, ale jeśli ktoś prosi o zmianę terminu, to staramy się mu iść na rękę. Zresztą dla chłopaków będzie to dodatkowy element mobilizacji – mówi trener Łuczniczki Bydgoszcz Bartosz Zaparucha.

Przed młodymi bydgoszczanami cały weekend grania. W piątek zmierzą się z AZS IV LO Częstochowa, a w sobotę z ONICO AZS Politechniką Warszawską w Młodej Lidze U23. W niedzielę natomiast część z nich rozpocznie także rywalizację w wojewódzkiej lidze juniorów.

- Drużyna na ten sezon to głównie zawodnicy z roczników 1998 i 1999. W składzie ekipy zostali Michał Szczechowicz, Patryk Mendel, Karol Ziemniak, Michał Mikler, którzy mniej grali czy Jan Nowakowski i Bartosz Filipiak z kadry zespołu plusligowego – wylicza trener Zaparucha.

Przed pierwszym meczowym weekendem szkoleniowiec jest dobrej myśli. - Z tego co wiem, zespół Politechniki oparty jest na tym z mistrzostw Polski kadetów, więc jest nam znany. Wygraliśmy z nim w tamtych zawodach i dobrze byłoby powtórzyć sukces.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter