Autor:Jarosław Gniadek; fot. Indykpol AZS
  08.10.2016 godz. 21:01  |   0

Sobota z Młodą Ligą U23 - grupa B

W pierwszym sobotnim spotkaniu Młodej Ligi U23 w grupie B Indykpol AZS Olsztyn pokonał 3:0 AZS IV LO Częstochowa. Kilka godzin później Łuczniczka Bydgoszcz po maratońskim tie-breaku wygrała z ONICO AZS Politechniką Warszawską.

W spotkaniu, do którego doszło w olsztyńskiej hali Urania przed meczem PlusLigi drużyna gospodarzy nie dała szans częstochowianom. Indykpol AZS Olsztyn pewnie i wysoko w poszczególnych partiach 25:16, 25:21, 25:12. Ekipa prowadzona przez trenera Sergiusza Salskiego już po 55 minutach gry mogła cieszyć się z sukcesu. Najwięcej punktów zdobył dla zwycięzców atakujący Adam Świdroń – 20 (w tym 3 zagrywką i 1 blokiem). Wsparli go Wiktor Mielczarek – 11 pkt i Norbert Fabisiak – 10, który skończył 8 ataków na 9 prób. W szeregach częstochowian wyraźnie brakowało armat. 10 punktów dla ekipy AZS IV LO uzyskał Hubert Mańko, a 9 Paweł Tatar. Na najlepszego siatkarza meczu wybrano Adama Świdronia.

W Bydgoszczy tamtejsi siatkarze drugi dzień z rzędu stoczyli długą (tym razem trwającą 128 minut), pięciosetową walkę. W piątek po tie-breaku pokonali AZS IV LO Częstochowa, dzisiaj po dramatycznym, niespotykanie długim piątym secie zwyciężyli akademików ze stolicy. Zawodnicy ONICO AZS nie wykorzystali szans na wygranie tego spotkania. Prowadzili po trzech setach 2:1 oraz w czwartym 19:14 i... kompletnie się zacięli. Przegrali tę partię do 20!

Podopieczni trenera Wojciecha Szczuckiego nie załamali się jednak takim obrotem sprawy, bo w decydującej części gry od początku szło im dobrze. Prowadzili 3:1, 8:4, 12:8 i jeszcze 13:10. Niestety, nie zdołali dociągnąć do szczęśliwego dla siebie finału ani w tym momencie, ani później w ciągnącym się niesamowicie tie-breaku. Według niektórych powinien on zakończyć się znacznie wcześniej i wygraną akademików, bo przy stanie 14:13 dla ONICO AZS zawodnik Łuczniczki przekroczył linię. Ocena sędziów tej kontrowersyjnej sytuacji była jednak inna i grano dalej. Ostatecznie 29:27 (!) triumfowali zawodnicy trenera Bartosza Zaparuchy.

Za najlepszego siatkarza meczu (MVP) uznano środkowego Łuczniczki Mateusza Siwickiego. W zespole Politechniki wyróżniono Mikołaja Głowackiego.