Autor:Jarosław Gniadek
  16.10.2016 godz. 17:17

Niedziela z Młodą Ligą U23 – grupa A

Gospodarze górą w niedzielnych meczach 2. kolejki grupy A Młodej Ligi U23. Effector Kielce wygrał z Asseco Resvią Rzeszów, a Jastrzębski Węgiel z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle.

Po dwóch kolejkach w grupie pięć zespołów ma po trzy punkty. Dzisiaj porażek doznały zwycięskie przed tygodniem ekipy Asseco Resovii Rzeszów i ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Zwyciężyły natomiast zespoły, które dopiero dzisiaj rozpoczęły rywalizację – Effector Kielce i broniący mistrzowskiego tytułu Jastrzębski Węgiel. To właśnie one znajdują się obecnie na czele stawki w grupie południowej.

Kielczanie pokonali rzeszowian 3:0. Effector wygrał pierwszego seta na przewagi 26:24, lecz w następnych uzyskał już wyraźną przewagę i zwyciężył 25:17, 25:19. Najwięcej, 14 punktów dla kielczan zdobył Patryk Więckowski. Najskuteczniejszy w drużynie gości był Maciej Jakubek – 11 pkt.

Także bez straty seta w nieco ponad godzinę triumfował Jastrzębski Węgiel. Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka wygrali poszczególne partie do 23, 16 i 22. Najskuteczniejszy spośród nich okazał się Michał Krawczyk – 12 pkt. W ekipie ZAKS-y najczęściej punktowali Tomasz Polczyk i Adam Sobota – po 11.