Autor:Jarosław Gniadek; fot. Effector
  16.10.2016 godz. 20:40  |   0

Effector Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

Od efektownego zwycięstwa 3:0 nad Asseco Resovią rozpoczęli zmagania w Młodej Lidze U23 siatkarze Effectora Kielce. Zespół Mateusza Grabdy został liderem grupy A.

Effector wygrał pierwszego seta na przewagi 26:24, lecz w następnych uzyskał już wyraźną przewagę i zwyciężył 25:17, 25:19. Najwięcej punktów dla kielczan zdobyli Patryk Więckowski – 14 i Jacek Ziemnicki – 12. Najskuteczniejszy w drużynie gości był Maciej Jakubek – 11. Za najlepszego zawodnika meczu (MVP) uznano Kajetana Iszczuka. Rozgrywajacy Effectora rzucony na głęboką wodę nie tylko nie utonął, ale bezpiecznie przeprawił drużynę przez rzekę Asseco Resovia. - Bardzo mnie cieszy postawa Kajtka, który w ubiegłym roku był kadetem, niewiele grał. Świetnie sobie poradził w tym debiucie i bardzo fajnie poprowadził zespół – chwali Iszczuka trener Grabda.

– Fajnie jest dobrze zacząć nowy sezon, od zwycięstwa i to nad mocnym rywalem, więc bardzo się cieszymy. Tym bardziej że gramy nowym składem, chłopakami, którzy z wieku kadeta przeszli do kategorii juniora i tylko z paroma wzmocnieniami zawodnikami z kadry plusligowej – mówi trener młodego Effectora. – Pierwszego seta kontrolowaliśmy do połowy. Potem pojawiły się jakieś drobne błędy, rzesowianie zaserwowali asa i doszli nas. Było trochę nerwów, walka na przewagi, ale wygrana. Kolejne dwie partie były już całe pod naszą kontrolą. Znałem Resovię tylko z jej pierwszego meczu przed tygodniem. Jakichś wielkich założeń taktycznych nie miałem, tylko parę wskazówek dla chłopaków – dodaje Grabda.

Szkoleniowiec cieszy się ze zwycięstwa i zadowolony jest z gry swoich podopiecznych, choć oczywiście jeszcze nie wszystko funkcjonowało w zespole tak, jak powinno. – To przede wszystkim błędy typu dotknięcie siatki czy przejście dołem, które zawsze denerwują. Mamy wyblok, obronę, szansę na kontrę, a tu taki błąd. Na tym będziemy musieli się bardziej skupić w najbliższych dniach – przyznaje.