Autor:JG / ONICO AZS PW; fot. ONICO AZS PW
  06.11.2016 godz. 11:47

ONICO AZS Politechnika Warszawska – RCS CERRAD CZARNI Radom 0:3


Derby Mazowsza dla radomian W sobotnim meczu piątej kolejki grupy B ONICO AZS Politechnika Warszawska przegrała 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) z RCS Cerradem Czarnymi Radom.

 

W meczu 5. kolejki grupy B ONICO AZS Politechnika Warszawska podejmowała RCS Cerrad Czarnych Radom w hali Riviera. Przenosiny z Torwaru, gdzie rozgrywała pierwsze w stolicy w tym sezonie spotkanie dwa tygodnie temu, nie wyszła jej na dobre. Mecz zakończył się porażką drużyny gospodarzy niespodziewanie już po trzech setach.

Drużyna z Radomia bardzo dokładnie rozpracowała zespół akademików, świetnie czytała grę podopiecznych trenera Wojciecha Szczuckiego. Była bardzo skoncentrowana od pierwszej do ostatniej piłki i odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Bardzo trudno było ekipie Politechniki Warszawskiej przebić się przez szczelnie stawiany blok gości. Dużą pracę na środku siatki wykonywali środkowi zespołu trenera Andrzeja Sitkowskiego – Bartłomiej Wójcik i Jakub Tyszko, którym udało się zawracać piłki prosto pod nogi Inżynierów. Dobra gra blokiem i wyblokiem pozwolała radomianom na wyprowadzanie kontrataków. Siatkarze gospodarzy mieli problemy z przyjęciem piłki, zespół z Radomia straszył na przemian floatem i mocną zagrywką.

W szeregach Politechniki zabrakło tym razem jej lidera, Mateusza Witka, który był niezwykle skuteczny w dwóch poprzednich, zwycięskich spotkaniach. W ekipie z Warszawy atak trzymał Jan Niziński, który przy nieobecności dwóch nominalnych atakujących, przeniósł się z przyjęcia na atak.

Trener Sitkowski też nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W składzie radomskiej ekipy zabrakło Jakuba Zwiecha i Piotra Filipowicza, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w spotkaniu PlusLigi. Radomianie mieli natomiast w swoich szeregach m.in. Kacpra Wasilewskiego. Kapitan drużyny rozegrał bardzo dobry mecz, dokładnie przyjmował i efektywnie kończył posyłane do niego piłki. Został uznany za najlepszego zawodnika spotkania (MVP).

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter