Autor:JG / LOTOS Trefl; fot. LOTOS Trefl
  11.11.2016 godz. 22:12  |   0

LOTOS Trefl Gdańsk – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1

W Gdańsku siatkarze LOTOSU Trefla wygrali piąty mecz w sezonie, pokonując 3:1 (25:16, 22:25, 25:23, 25:20) ONICO AZS Politechnikę Warszawską.

Początek meczu był wyrównany, jednak w miarę upływu czasu LOTOS Trefl skrupulatnie wypracowywał sobie przewagę. Gdańszczanie grali skutecznie zagrywką, a mocnymi atakami popisywał się Maciej Ptaszyński. Trenujący z plusligowym zespołem przyjmujący po raz pierwszy w tym sezonie wzmocnił kolegów z młodoligowej drużyny. Gospodarze przez większość seta kontrolowali przebieg gry i wygrali pierwszą partię do 16.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli Inżynierowie i to oni wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Gdańszczanie jednak szybko poprawili grę i dogonili rywali. Remis po 6 dał gospodarzom Kacper Wnuk, który zdobył punkt zagrywką. Od tego momentu zespoły toczyły wyrównaną walkę, zmieniając się na prowadzeniu. Gdy goście ponownie odskoczyli na trzy punkty, trener Edward Pawlun poprosił o przerwę dla drużyny. Rozpędzona Politechnika jednak nie oddała już prowadzenia. Wyrównała stan spotkania po piłce setowej skończonej przez Mateusza Witka.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Podopieczni trenera Pawluna wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które przeciwnicy zniwelowali w połowie partii. Walka punkt za punkt toczyła się już do końca, a obie drużyny momenty dobrej gry przeplatały słabszymi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali żółto-czarni i wygrali do 23, a ostatni punkt zdobył rozgrywający Patryk Kulpaka.

Wyrównana walka trwała w kolejnej odsłonie meczu. Goście mocno zagrywali, utrudniając gospodarzom dokładne rozegranie. Przy zagrywce Patryka Niemca gdańszczanom udało się jednak odskoczyć na trzy punkty. Trener Wojciech Szczucki poprosił o przerwę na żądanie. Akademicy wprawdzie zdołali jeszcze wyciągnąć wynik na remis 17:17, m.in. dzięki dobrym zagrywkom, ale końcówka należała do żółto-czarnych.

Najlepszym siatkarzem spotkania (MVP) został rozgrywający gdańszczan Patryk Kulpaka. Najwięcej punktów – 15 – dla zwycięskiej drużyny zdobył Maciej Ptaszyński. Natomiast Najskuteczniejsi w ekipie Inżynierów byli Mikołaj Głowacki – 14 pkt i Mateusz Witek – 13, który jednak tym razem kończył tylko co trzecią piłkę.