Autor:JG / ONICO AZS PW; fot. ONICO AZS PW
  20.11.2016 godz. 10:08  |   0

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 3:1

W meczu 7. kolejki grupy B Młodej Ligi U-23 ONICO AZS Politechnika Warszawska pokonała 3:1 (23:25, 26:24, 25:22, 25:21) Indykpol AZS Olsztyn.

Podopieczni trenera Wojciecha Szczuckiego rozpoczęli mecz bardzo dobrze, naciskając na gości mocną zagrywką. Zdobytą w ten sposób przewagę jednak szybko stracili za sprawą tego, że ekipa Sergiusza Salskiego coraz lepiej czytała ich grę, udało jej się kilkukrotnie skutecznie zagrać blokiem i wyrównać stan rywalizacji. Olsztynianie stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę w tym secie i wygrali go 25:23.

Początek drugiej partii to walka punkt za punkt do momentu pojawienia się w polu serwisowym środkowego olsztyńskiego zespołu Norberta Fabisiaka. Jego zagrywka pozwoliła Indykpolowi odskoczyć na kilka oczek. Gospodarze zaczęli odrabiać kilkupunktową stratę przy zagrywce Jana Nizińskiego (który został wybrany na MVP meczu) i doprowadzili do remisu. Do gry mocno włączył się atakujący warszawskiego zespołu Mateusz Witek, który od tej pory zaczął stanowić o sile ataku ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu drugiego seta wygrała ekipa trenera Szczuckiego 26:24.

Początek trzeciego seta to dużo szarpanej gry. Ostatecznie drużynie z Warszawy udało się go wygrać do 22, w głównej mierze dzięki bardzo dobremu przyjęciu Nzińskiego i Mikołaja Głowackiego oraz bardzo wysokiej skuteczności Witka w ataku. Z mocną zagrywką gospodarzy dobrze radzili sobie w szczególności Oliwier Kubacki i kapitan Indykpolu Wiktor Mielczarek, ale ich dwóch nie wystarczyło na dobrze dysponowanych Inżynierów.

Czwartego seta stołeczni siatkarze rozpoczęli od mocnego bloku. Do gry powrócił kapitan Inżynierów Jakub Pluto, który pomógł zespołowi blokiem i zagrywką. Podopieczni Wojciecha Szczuckiego nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie i w meczu. Czteropunktową przewagę utrzymali do końca i wygrali 25:21.