Autor:JG / Indykpol AZS; fot. Indykpol AZS
  22.11.2016 godz. 09:08  |   0

Po akademickim tournee olsztynian

Remisowo zakończył się długi wyjazd siatkarzy Indykpolu AZS. Olsztynianie przegrali 1:3 z ONICO Politechniką Warszawską i pokonali 3:1 AZS IV LO Częstochowa. Spotkania te na stronie klubowej podsumowuje kapitan Indykpolu AZS Wiktor Mielczarek.

Wygrana po kilku porażkach na pewno jest dla was niebywale ważna i pozwoli wam się psychicznie odbudować?

Wiktor Mielczarek: Bardzo potrzebowaliśmy wygranej z drużyną z Częstochowy, by podnieść morale drużyny. Dzień wcześniej ponieśliśmy porażkę z Politechniką Warszawską i bardzo żałowaliśmy tego spotkania, bo mogło się ono zupełnie inaczej potoczyć.

Dość długo „wchodziliście” w to spotkanie, co poskutkowało przegraną w pierwszym secie. Dlaczego tak łatwo oddaliście tę partię?

Wiktor Mielczarek: Myślę, że długa podróż do Częstochowy odegrała niemałą rolę. Staramy się jednak nie zwalać na to winy. W pierwszym secie nie graliśmy swojej siatkówki i sądzę, że ten detal zadecydował o przegranej.

Dalszą części spotkania zagraliście bardzo dobrze, w dodatku jak prawdziwy kolektyw.

Wiktor Mielczarek: Uważam, że oprócz pierwszego seta mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Faktycznie, zagraliśmy jak prawdziwa drużyna i każdy dołożył coś od siebie do wygranej. Bardzo cieszy nas to zwycięstwo.

Momentami nie walczyliście z drużyną Częstochowy, lecz chyba tylko z Hubertem Mańką, jej przyjmującym...

Wiktor Mielczarek: Trzeba przyznać, że ten zawodnik był zdecydowanie wyróżniającą się postacią w szeregach klubu z Częstochowy. Na pewno był jej filarem, cała gra częstochowskich akademików opierała się głównie na nim.

W sobotę mecz nie poszedł po waszej myśli, jednak częstochowski plan wykonaliście w stu procentach. Jak podsumujesz cały ten wyjazd?

Wiktor Mielczarek: Nie jesteśmy do końca zadowoleni. Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie w Warszawie, co poskutkowało przegraną, jednak w Częstochowie zdołaliśmy się odbudować i zagraliśmy to, co umiemy najlepiej. Wyjazd możemy podsumować jako dobry.