Autor:Jarosław Gniadek; fot. Indykpol AZS
  17.12.2016 godz. 19:19  |   0

Indykpol AZS Olsztyn - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3

Miłe złego początki. Olsztynianie prowadzili w setach 2:0 i przegrali z LOTOSEM Treflem Gdańsk 2:3.

W Olsztynie potwierdziło się siatkarskie powiedzenie, że kto prowadząc 2:0 nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Indykpol AZS wygrał dwa początkowe sety i nic nie zapowiadało, że może nie wygrać tego meczu. Wprawdzie zwycięstwo w pierwszej partii nie przyszło łatwo, ale to akademicy nadawali ton rywalizacji, prowadząc praktycznie cały czas. Gdańszczanie potrafili dociągnąć do remisu – po 11, a nawet po 22 i po 23, ale ostatnie dwa ataki skończyli olsztynianie – Oliwier Kubacki i Michał Ostaszyk. Druga część to już dominacja olsztynian, wśród których świetnie radzili sobie w ofensywie przyjmujący Wiktor Mielczarek i Kubacki. Dodatkowo zawodnicy po drugiej stronie siatki popełniali sporo błędów i podopieczni trenera Sergiusza Salskiego wygrali aż 25:15. Kolejne dwa sety to zacięta rywalizacja z finiszem na przewagi. W obu wypadkach zakończona triumfem LOTOSU Trefla 26:24.

Wszystko więc miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. Po błędzie w ataku Mielczarka, a z drugiej strony – udanych zbiciach Kamila Dębskiego gdańszczanie rozpoczęli decydującą partię od prowadzenia 4:0. Mielczarek zdołał się zrehabilitować i zdobył pierwsze oczko dla Indykpolu, ale podopieczni trenera Edwarda Pawluna skutecznie użyli swej bardzo groźnej broni – bloku. Tym elementem zdobyli aż cztery kolejne punkty. Dębski dołozył asa serwisowego i było już praktycznie po meczu (1:10). Olsztynianie nie potrafili kończyć swoich akcji. Zdobyli jeszcze dwa oczka po błędach rywali i jedno po ataku Ostaszyka. Tie-breaka przegrali sromotnie 4:15, a piłkę meczową skończył Michał Bilicki.