Autor:JG / Indykpol AZS; fot. Indykpol AZS
  20.12.2016 godz. 21:11  |   0

Hubert Lasecki: Powinniśmy byli wygrać to spotkanie

Sobotnia potyczka pomiędzy Indykpolem AZS a LOTOSEM Treflem Gdańsk to mecz niewykorzystanej szansy olsztyńskich siatkarzy. Portal klubowy Indykpolu AZS rozmawiał o spotkaniu z rozgrywającym Hubertem Laseckim.

Powiedzenie „Kto prowadzi 2:0 i nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3” w waszym przypadku okazało się brutalnie prawdziwe...

Hubert Lasecki: To prawda, jesteśmy zawiedzeni takim wynikiem. Cieszę się z tego, że trener dał mi szansę gry w podstawowym składzie. Mecz powininen się zakończyć wynikiem 3:0 dla nas, lecz – jak widać – nie potrafiliśmy tego dokonać.

W drugiej partii wygraliście dość łatwo 25:15, co dało wam prowadzenie w spotkaniu 2:0. Z czym zatem mieliście największy problem w trzecim secie, co uniemożliwiło zakończenie meczu w trzech odsłonach?

Hubert Lasecki: Po dwóch wygranych setach trzeci jest najcięższy i to po raz kolejny się potwierdziło. Byliśmy za mało skoncentrowani, przez co popełnialiśmy dużo więcej błędów niż w poprzednich partiach. Szczególnie w końcówce seta cztery zepsute zagrywki z rzędu uniemożliwiły nam jego wygranie.

Bardzo potrzebowaliście punktów i ostatecznie ugraliście jedno oczko. Była szansa, by zgarnąć trzy punkty, bo graliście u siebie, rywal był bardzo osłabiony i prowadziliście już 2:0 w setach...

Hubert Lasecki: Bardzo potrzebowaliśmy tych trzech punktów. To prawda, przeciwnik był osłabiony, ale nie miało dla nas znaczenia to, w jakim składzie przyjechał, powinniśmy byli wygrać to spotkanie. Można powiedzieć, że przegraliśmy wygrany mecz, jesteśmy bardzo rozczarowani takim wynikiem.