Autor:Jarosław Gniadek; fot. Łuczniczka
  25.01.2017 godz. 12:09

Kto wygra grupę B? Dziś decydujący mecz?


Dzisiaj w Gdańsku dojdzie do meczu na szcycie grupy B Młodej Ligi U-23. Wicelider LOTOS Trefl podejmuje lidera – Łuczniczkę Bydgoszcz.

 

Dzisiaj w Gdańsku najprawdopodobniej rozstrzygnie się, kto zdobędzie pierwsze miejsce w grupie B Młodej Ligi U-23. O miano najlepszej drużyny na północy Polski w fazie zasadniczej rozgrywek LOTOS Trefl Gdańsk będzie walczyć z Łuczniczką Bydgoszcz. Bydgoszczanie zajmują pierwsze miejsce w tabeli i wyprzedzają gdańszczan o 5 punktów. Dla podopiecznych trenera Bartosza Zaparuchy to już ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym, natomiast siatkarzom gospodarzy pozostanie jeszcze do rozegrania mecz z ONICO Politechniką Warszawską w najbliższą niedzielę, 29 stycznia.

Łuczniczka potrzebuje jednego punktu do wygrania grupy i przystąpienia do play-off z pierwszej pozycji i rywalizowania w nim z czwartą drużyną grupy południowej. Wystarczy jej zatem wygranie dwóch setów. Gdańszczanie natomiast muszą dzisiaj zwyciężyć za trzy punkty, a następnie wygrać starcie z ONICO Politechniką Warszawską.

LOTOS Trefl poprzedni mecz w ML rozegrał 17 grudnia. Ekipa trenera Edwarda Pawluna wygrała wówczas w Olsztynie 3:2. Łuczniczka natomiast w ostatnią sobotę pokonała u diebie 3:1 Indykpol AZS. W pierwszej rundzie, na początku listopada bydgoszczanie pokonali w swojej hali gdańszczan 3:0. Jak będzie tym razem? Początek starcia o godz. 17.45, a mecz można obejrzeć na żywo w Siatkarskiej Lidze TV.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter