Autor:Jarosław Gniadek; fot. LOTOS Trefl
  29.01.2017 godz. 21:32

LOTOS Trefl Gdańsk najlepszy w grupie B


W spotkaniu zamykającym przedostatnią, 13. kolejkę sezonu zasadniczego grupy B Młodej Ligi U-23 ONICO Politechnika Warszawska przegrała 1:3 (18:25, 25:21, 13:25, 20:25) z LOTOSEM Treflem Gdańsk.

 

Spotkanie w stolicy miało duże znaczenie dla dalszych losów w rozgrywkach obu ekip – ONICO AZS Politechniki Warszawskiej i LOTOSU Trefla Gdańsk, jak również dla innych zespołów. Zwycięstwo gdańszczan za trzy punkty pozwoliło im o punkt wyprzedzić Łuczniczkę Bydgoszcz (obie ekipy rozegrały już wszystkie mecze fazy zasadniczej) i wygrać grupę B. Podopieczni trenera Edwarda Pawluna przystąpią do play-off z numerem 1. i zmierzą się z czwartym zespołem grupy południowej. Dla młodych Inżynierów porażka oznacza walkę do końca o występ w play-off. W ostatniej kolejce siatkarze trenera Wojciecha Szczuckiego zagrają o to z mającym o punkt mniej AZS Indykpolem Olsztyn. O awans do drugiej fazy rozgrywek będzie też starać się PGE Skra Bełchatów, mająca tyle samo punktów co olsztynianie. Ekipa trenera Radosława Kolanka w ostatniej kolejce zmierzą się z RCS CERRADEM CZARNYMI Radom, pewnymi awansu z trzeciej lokaty.

W dzisiejszym starciu w Warszawie za najlepszego zawodnika meczu uznano Kamila Dębskiego, przyjmującego LOTOSU Trefla. Warto odnotować, że najwięcej punktów dla gdańszczan – 15 zdobył Mateusz Linda. Jeden z liderów brązowej drużyny Edwarda Pawluna sprzed roku zagrał w tym sezonie po raz pierwszy i znów czarował w polu zagrywki. Zaserwował aż 7 asów. Najskuteczniejszy z graczy Poltechniki okazał się Mateusz Witek, zdobywca 11 punktów.

We wcześniejszych spotkaniach 13. kolejki Łuczniczka Bydgoszcz pokonała 3:1 Indykpol AZS Olsztyn, a AZS IV LO Częstochowa przegrał 2:3 z RCS CERRADEM CZARNYMI Radom.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter