Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS
  18.02.2017 godz. 13:06

Zwycięstwo Cuprum nad Jastrzębskim Węglem


W ostatnim meczu sezonu zasadniczego w grupie A Jastrzebski Węgiel przegrał 2:3 (25:27, 26:24, 22:25, 25:16, 13:15) z Cuprum Lubin.

 

To spotkanie o niczym już nie decydowało, żadnej z drużyn nic już "nie groziło". Wiadomo było, że Jastrzębski Węgiel przystąpi do play-off z drugiego miejsca, natomiast Cuprum Lubin zakończy rozgrywki na 7. pozycji w grupie. Siatkarze zagrali więc na luzie i zaserwowali kibicom w Żorach pięciosetowy, emocjonujący mecz.

W pierwszej rundzie jastrzębianie zdecydowanie zwyciężyli w Lubinie 3:0 i teraz też byli faworytami. Od pierwszych piłek było jednak widać, że to nie będzie łatwe spotkanie. Trwała zacięta walka i dwa pierwsze sety kończyły się na przewagi – pierwszy dla gości, drugi dla gospodarzy. W trzecim praktycznie już po kilku poczatkowych, wyrównanych piłkach zarysowała się przewaga lubinian. Jastrzębianie popełniali błędy na potęgę i na niewiele zdała się ich dobra gra blokiem. Cuprum wygrało 25:22.

Czwarta partia miała odwrotny przebieg. Tym razem od stanu 6:6 to podopieczni trenera Jarosława Kubiaka zaczęli odjeżdżać rywalom. Nadal trzymali blok, dobrze zagrywali i przede wszystkim przestali popełniać błędy. Efekt punktowy był wyraźny – wysoka wygrana 25:16.

Tie-break przez długi czas także toczył się pod ich dyktando. Prowadzili 11:8 i wówczas skuteczne ataki Krystiana Gawrysiaka i Szymona Drzazgi z Cuprum oraz dwa błędy gospodarzy sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 11:12. Na zbicie Patryka Czyrniańskiego skutecznym atakiem odpowiedział Mateusz Szubart, a Gawrysiak dołożył blok i podopieczni trenera Pawła Szabelskiego mieli piłkę meczową. Wykorzystali drugą, za sprawą Adriana Kołodziejczyka i wygrali 15:13.

W ten sposób Cuprum odniosło drugie zwycięstwo w sezonie. Za najlepszego siatkarza meczu uznano Szymona Drzazgę, przyjmującego Cuprum.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter