Autor:JG / Indykpol AZS; fot. BBTS
  30.03.2017 godz. 07:12  |   0

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 3:2

BBTS Bielsko-Biała po raz drugi pokonał Indykpol AZS Olsztyn i awansował do II rundy play-off Młodej Ligi U-23. Tym razem bielszczanie zwyciężyli u siebie 3:2 (22:25; 25:21; 25:18; 19:25; 15:12).

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki i błędów obu zespołów w polu serwisowym. Lekką przewagę zdobyli olsztynianie (5:7), także m.in. dzięki dobrej grze Michała Ostaszyka, który napędzał kolegów z drużyny. Akademicy utrzymywali się na prowadzeniu. Ich dobrą passę usiłowali przerwać Mikołaj Skotarek i Tomasz Piotrowski, lecz mylili się. Po chwili jednak gra przyjezdnych nieco siadła, a rywale nabrali wiatru w żagle i zbliżyli się na punkt (22:23). Szybko zareagował trener Sergiusz Salski, biorąc przerwę na żądanie. Interwencja olsztyńskiego szkoleniowca poskutkowała, bo jego podopieczni zdobyli trzy kolejne oczka i zwycięsko zakończyli seta.

Chęć do gry bielskich zawodników nieco zmalała, bo od startu drugiej partii popełniali błędy. Po asie serwisowym Szymona Kulika Indykpol prowadził 6:2 i tym razem to trener Paweł Gradowski musiał uspokajać swoich podopiecznych. Przerwa przyniosła skutek i BBTS pod wodzą Tomasza Piotrowskiego zdołał nawet wyjść na prowadzenie (8:7). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Skutecznie w tym okresie atakował Oliwier Kubacki, ale bielszczanie nie pozostawali dłużni. Zatrzymywali rywali w bloku, a sami z łatwością przedzierali się przez olsztyńską ścianę. Tym razem przerwa na żądanie nie pomogła akademikom, ktryz p Podobnie jak w pierwszej partii, również teraz musiał interweniować nasz trener. Jednak tym razem przerwa nie poskutkowała i drużyna BBTS-u prowadziła już 22:17. Jeszcze raz kolegów poderwał do walki punktujący Kubacki (23:20), lecz skuteczne akcje Michała Woźniaka i Pawła Gryca zakończyły seta (25:21).

Również trzeciego seta lepiej zaczęli olstynianie (0:3). Obie drużyny ponownie popełniały sporo błędów. Nieco lepiej grali jednak bielszczanie i przejęli prowadzenie (7:6). Akademicy z coraz większym trudem przebijali się na drugą stronę siatki (16:13) i wciąż mnożyli błędy. Ekipa gospodarzy robiła co chciała z ich obroną (22:17), a seta zakończyły akcje Macieja Skowrońskiego i Piotrowskiego (25:18).

W tym momencie sprawa awansu do II rundy play-off już się rozstrzygnęła. Olsztynianie wciąż jednak walczyli o wygranie meczu. Ponownie dobrze rozpoczęli seta (3:6) i mimo wciąż wielu błedów utrzymywali przewagę. W połowie seta bielszczanie zdołali nawet wyrównać na 12:12, lecz olsztynianie, m.in. dzięki dwóm punktowym blokom Szymona Kulika, ponownie odskoczyli i wygrali 25:19.

Pierwsze akcje tie-breaka należały do Szczepana Czerwińskiego. Kontrować próbował Ostaszyk, więc po chwili był remis 5:5. Drużyny wymieniały się ciosami i wynik oscylował wokół równowagi. Znowu we znaki Indykpolowi dali się Czerwiński oraz Piotrowski i głównie dzięki ich skutecznym akcjom BBTS prowadził 12:9. Olsztyńską drużynę uspokajał trener Salski, lecz na niewiele się to już zdało. BBTS wygrał seta 15:12 i mecz 3:2.

Składy drużyn

BBTS Bielsko-Biała: Grad, Piotrowski, Dorosz, Skotarek, Czerwiński, Skowroński oraz Marek (Libero), Woźniak, Gryc, Śnieżek, Michalec, Gromelski.

Indykpol AZS Olsztyn: Lasecki, Ostaszyk, Leliwa, Kulik, Kubacki, Mielczarek oraz Ciunajtis (libero), Wądołowski, Zwoliński, Świdroń, Daszkiewicz.