Autor:JG; fot. RCS CERRAD CZARNI
  30.03.2017 godz. 07:16

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – RCS CERRAD CZARNI Radom 0:3


Drużyna JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA nie obroni mistrzowskiego tytułu. Po raz drugi przegrała w I rundzie play-off Młodej Ligi U-23 z RCS CERRADEM CZARNYMI Radom i odpadła z rywalizacji.

 

Po porażce 0:3 przed tygodniem w Radomiu, także w Żorach jastrzębianie przegrali z RCS CERRADEM CZARNYMI. O ile w pierwszym spotkaniu przeciwko plusligowej szóstce gospodarzy podopieczni trenera Jarosława Kubiaka wystąpili w juniorskim składzie i mieli niewiele do powiedzenia na boisku, o tyle tym razem siły były wyrównane. Trener Sitkowski przywiózł na rewanż ponownie bardzo mocną ekipę, lecz tym razem i jastrzębianie sięgnęli po starszych zawodników i występujących w PlusLidze. W czarno-pomarańczowych strojach wystąpili więc m.in. Jakub Popiwczak, Marcin Ernastowicz, Radosław Gil czy Damian Śliż.

Tym razem walka była bardzo wyrównana, lecz ponownie lepsi okazali się siatkarze z Mazowsza. Radomianie byli skuteczniejsi w ataku i znacznie lepiej radzili sobie w bloku. Tak jak u sibie, zwyciężyli bez straty seta, w poszczególnych partiach do 22, 20 i 26. Najskuteczniejsi w drużynie gości byli Bartłomiej Bołądź, który uzyskał 18 pkt i Tomasz Fornal – 14. W ekipie gospodarzy najczęściej punktował Marcin Ernastowicz – 18. Statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu został nagrodzony Bołądź.

Składy drużyn

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Turski, Gil, Redyk, Śliż, Ernastowicz, Szewczyk oraz Popiwczak (libero), Krysiak, Krawczyk, Kukulski.

RCS CERRAD CZARNI Radom: Kędzierski, Ziobrowski, Zwiech, Bołądź, Fornal, Wójcik oraz Filipowicz (libero), Moniak.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter