Autor:Jarosław Gniadek; fot. BBTS
  14.04.2017 godz. 20:17

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 2:3


Ze zwycięstwem i dwoma punktami wracają do domu siatkarze BBTS z pierwszego meczu II rundy play-off Młodej Ligi w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Pierwsze starcie o turniej finałowy młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 dla drużyny BBTS Bielsko-Biała. Podopieczni trenerów Pawła i Wojciecha Gradowskich zwyciężyli nad ZAKSĄ w Kędzierzynie-Koźlu 3:2 (17:25, 25:22, 21:25, 25:18, 15:13).

Ekipę gości do sukcesu poprowadził Bartłomiej Lipiński. Atakujący BBTS zdobył 23 punty i został uznany za najlepszego zawodnika meczu. Bielszczanie popełnili w nim dużo więcej błędów niż podopieczni trenera Rolanda Dembończyka (49–37), ale nadrabiali to innymi elementami. Byli skuteczniejsi w ataku i dwukrotnie częściej blokowali rywali, co akurat nie dziwi, bo pod tym względem są najlepszym zespołem w tym sezonie Młodej Ligi.

W ZAKSIE zabrakło takiej aramty jak Lipiński. Tym razem nie wystąpił Kamil Semeniuk, który w I rundzie play-off, w potyczkach z Łuczniczką Bydgoszcz uzyskał najwięcej punktów. Przyjmujący sręcił kostkę na treningu i obecnie sztab medyczny robi co w jego mocy, by Kamil mógł wspomóc pierwszy zespół ZAKSY w finałowych spotkaniach PlusLigi (19 i 23 kwietnia).

Rewanż w play-off Młodej Ligi odbędzie się w Bielsku-Białej w środę, 19 kwietnia.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter