Autor:Jarosław Gniadek; fot. Piotr Sumara
  29.04.2017 godz. 19:17

Półfinał ML i MMP U-23: RCS Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin 3:0


W jutrzejszym meczu o złote medale Młodej Ligi i młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 zmierzą się siatkarze BBTS Bielsko-Biała i RCS Cerradu Czarnych Radom. W drugim półfinale radomianie pokonali 3:0 (25:16, 25:17, 25:17) Espadon Szczecin.

 

Po bardzo zaciętym emocjonującym pierwszym starciu półfinałowym drugi mecz o finał chwilami był wręcz usypiający. Różnica klas między zespołami z Radomia i Szczecina była widoczna od pierwszych piłek. Przewaga RCS Cerradu Czarnych Radom właściwie ani przez moment nie była zagrożona. Z drużyny trenera Andrzeja Sitkowskiego, opartej na graczach plusligowej kadry, emanował spokój i pewność siebie. Nawet jeśli przytrafiały im się drobne przestoje, wynikające z wysokiego prowadzenia, szybko się otrząsali i dalej robili swoje. Bezlitośnie punktowali rywali przede wszystkim Jakub Zwiech, Jakub Ziobrowski i Tomasz Fornal. Dobrym rozegraniem gubił szczeciński blok Michał Kędzierski, a dodatkowo popisywał się trudną zagrywką.

Zawodnicy Espadonu w pojedynczych akcjach dawali próbki swych siatkarskich umiejętności, ale nie potrafili nawiązać równorzędnej rywalizacji. Czarni nie prowadzili w spotkaniu tylko w dwóch momentach – gdy w drugim secie szczecinianom udało się remisować 6:6 oraz gdy na początku drugiej partii stracili pierwsze dwa oczka. Dla szczecinian brawa za ambitną walkę, grę bez kompleksów i czerpanie z niej radości.

Statuetkę MVP dla najlepszego siatkarza meczu otrzymał Michał Kędzierski.

POWIĄZANE INFORMACJE

Newsletter